Udalosti

Dojmy a zážitky z I. medzinárodného festivalu speváckych zborov v Rimini

Dojmy, zážitky, skúsenosti, silné emócie a obrovská motivácia pre spievajúce deti. Pre mladých talentovaných hudobníkov. O to väčšia radosť, že sme sa tak fantasticky umiestnili. Najmladší zbor, malé deti. Niektoré prvýkrát stáli pred porotou, na takomto veľkom priestore, v tak nádhernom divadle, kde účinkujú veľkí umelci, na doskách, ktoré možno znamenajú svet. Je to neopísateľný pocit všetkých nás malých aj veľkých.

Festival bol dobre zorganizovaný, stretli sme príjemných, usmiatych a ústretových ľudí, atmosféra bola pokojná, bez napätia a nervozity zo strany usporiadateľov, poroty. Zo srdca ďakujem za nás všetkých, za celý tím speváckeho zboru SEPTEMTHILLIS zo Slovenska, z malého mesta Lipany pánovi riaditeľovi dr. A. Angelini, v ktorom sa určite narodila táto skvelá myšlienka. A nielen jemu, ale aj všetkým usporiadateľom. Cítili sme sa v Rimini veľmi dobre, ubytovanie v hotely Jolie a stravovanie bolo výborné, personál ochotný a príjemný. Keď sme došli do Rimini, najprv sme boli pozdraviť more. Je to pre nás veľmi vzácne, lebo u nás nie je na Slovensku more. Aj to veľmi umocňuje zážitky a spomienky. Veľkou motiváciou pre zbor je aj finančná odmena, chceme sa prihlásiť na ďalší festival.

Uvítali by sme live nahrávku z nášho súťažného vystúpenia. Ešte raz ďakujeme za všetko a neustále spomíname a sme šťastní. So srdečným pozdravom Vaši Slováci-speváci a hudobníci zo zboru SEPTEMTHILLIS

1. november 2007

S úctou Gabriela Pintérová, dirigentka

Katarína Cvancigerová, hlasový pedagóg

Jozef Lazorík, klavírista

Miroslav Lenko, arr., bicie

 
 

Novinky

September 2017

OZNAM.

Zápis do zboru bude dňa 6. septembra 2017, streda o 14:00h. v koncertnej sále.


Úvod   |   O nás   |   Ocenenia   |   Udalosti   |   Akcie   |   Fotky   |   Kontakt   |   MP3
Všetky práva vyhradené © 2019 Septemthillis