Udalosti

Koncerty mládeže umocňujú atmosféru Vianoc

Tradične každý rok pripravujú Základné umelecké školy vianočné koncerty pre širokú verejnosť. Tento rok sme sa boli pozrieť, čo si nacvičili žiaci ZUŠ pre obyvateľov Lipian. Koncert sa konal v nedeľu.

LIPANY. Žiaci i učitelia Základnej umeleckej školy v Lipanoch (okres Sabinov) si aj tohto roku pripravili Vianočný koncert. Cieľom koncertu je umocniť atmosféru Vianoc a ukázať talenty žiakov. Jeho úlohou je, aby sa ľudia nad týmito sviatkami zamysleli, zastavili a nabrali pokoj do duše.

Akordeónisti hviezdili

Najväčší potlesk zožal Akordeónový orchester, ktorý vedie Miriam Timčová. Potešením bolo aj Spevácke trio, ktoré zaspievalo pieseň Carol of the bells. Trio pripravila pani Fedáková. "Na tento Vianočný koncert chodím pravidelne každý rok, je to také milé. Človek sa na chvíľu zastaví a poteší," povedala nám Anna Miženková z Lipian. Svoje pokroky ukázali aj mladí tanečníci. Predviedli spoločenské i ľudové tance. Nechýbali ani tradičné zvyky i obyčaje a samozrejme vianočné koledy.

Ľuďom sa páčilo

Pripraviť takýto koncert je pomerne náročné. No ľudia to vedia oceniť. "Kedysi som spievala aj ja v úspešnom zbore Septemthillis. Zbormajsterka je akokeby našou druhou mamou," povedala nám Lucia Školská. "Chodím sem naozaj pravidelne, pretože kedysi v zbore spievala moje dcéra Janka a odvtedy ma to drží," prezradila Jana Molčanová z Lipan. "Koncert je za nami, žiaci to zvládli. Prajem všetkým ľuďom pokojné prežitie sviatkov, bez akýchkoľvek rušivých momentov," zaprial riaditeľ ZUŠ v Lipanoch Jozef Lazorík.

Zbor bol na návšteve v Lipsku

Na koncerte vystúpil aj zbor Septemthillis, ktorý sa nedávno vrátil z návštevy v Lipsku. "O toto mi v zbore išlo, aby sme nespievali len doma, ale aby sme sa zúčastňovali rôznych výmenných pobytov, aby sme spoznávali svet a nových ľudí. Je to náročná práca, ale mám ju veľmi rada. Prajem všetkým radostne prežité sviatky," povedala zbormajsterka Gabriela Pintérová. Hlasová pedagogička zboru Katarína Cvancigerová povedala, že bez tejto práce si svoj život nevie predstaviť a dodala: "Je to niekedy o strese, ale bez toho by to nešlo. Táto práca ma nesmierne baví a napĺňa."

23. december 2008

Veronika Čorňáková

zdroj: Korzár

  
 

Novinky

September 2017

OZNAM.

Zápis do zboru bude dňa 6. septembra 2017, streda o 14:00h. v koncertnej sále.


Úvod   |   O nás   |   Ocenenia   |   Udalosti   |   Akcie   |   Fotky   |   Kontakt   |   MP3
Všetky práva vyhradené © 2019 Septemthillis