Udalosti

A tlieskalo nám už aj Taliansko

V dňoch 12. až 14. októbra 2007 sa v Talianskom prímorskom mestečku konala medzinárodná súťaž zborov RIMINI International Choral Competition. Veľmi nás potešilo, že na základe zvukovej nahrávky sa medzi osemnástimi vybratými zbormi ocitol aj ten náš - Septemthillis.

Na cestu sme sa vydali vo štvrtok 11. októbra, aby sme všetko stihli, tak ako to bolo naplánované. V autobuse sme strávili celkom príjemných skoro 20hodín, keď sme konečne uzreli okná a dvere nášho trojhviezdičkového hotela Jolie. S veľkou nádejou sme sa ubytovali v izbách, aby sme zistili ako taký nóbl hotel vyzerá aj zvnútra. A tieto poznatky sa určite dajú zhrnúť do jedinej vety: Všetko bolo super! Keďže nás hneď večer čakal otvárací koncert, bolo potrebné zregenerovať všetky sily. K tomu nám určite pomohla aj tá polhodinka , ktorú sme strávili na pláži neďaleko hotela. Potom sme si trošku precvičili hlasivky, navečerali sa a premiestnili sme sa do divadla Ermete Novelli, kde sa celá paráda odohrávala. Odspievali sme si svoje, popočúvali konkurenciu a pobrali sme sa do hotela, uložiť sa spať, pred dôležitým dňom.

V sobotu ráno sme sa zobudili do krásneho slnečného dňa, čiže podmienky na súťaž boli ideálne. Doobeda sme ešte vycibrili posledné nedostatky a po obede sme sa už celí nervózni išli pripraviť do divadla na súťaž v kategórii B- Mládežnícke zbory. V tejto kategórii s nami súťažili s nami ešte 3 zbory, spomedzi ktorých sme boli najmladší. No tento fakt nehral vďakabohu žiadnu dôležitú úlohu, lebo sme sa umiestnili na krásnom 2. mieste, spojenom s výhrou 400€. A to bolo naše jediné šťastie, lebo prvý a druhý umiestnený zbor z každej kategórie postúpil aj do súťaže Zbory medzi zbormi, v ktorej mohol vyhrať len jediný- najlepší zbor 1000€. Čiže motivácia bola viac ako dobrá. No opäť nám nezostávalo iné ako ísť zodpovedne spať.

Nedeľné ráno však už tak optimisticky nevyzeralo. Skryté slnko akoby nám ubralo zo sobotňajšej energie. Doobeda sme sa už aj tak museli zbaliť a opustiť hotelové izby. Takže pol dňa sme boli prakticky "bez domova". Pred obedom sme si ešte precvičili večerný repertoár, ktorý sa musel líšiť od toho spred dňa. Potom sme si uložili batožinu v autobuse a mali sme ešte kopu času do večerného vystúpenia. Tento čas sme pozabíjali štvorhodinovou prechádzkou po Rimini spojenú s menšími nákupmi. Večer, keď sme sa všetci stretli v divadle, urobili sme si ešte poslednú skúšku na mieste činu. Asi všetci sme z toho boli dosť mrzutí, lebo náš spev sa nám zdal nanič. Unavení a rozladení sme sa išli pomaličky prichystať. Zistili sme, že s nami súťaží ešte asi 5 zborov, takže šanca na nejakú výhru sa nám zdala byť mizivá, no aj tak sme sa zo seba snažili vydať len to najlepšie.

Po dospievaní nás porota nechala napätých čakať ešte pol hodinu a potom prišlo definitívne rozhodnutie. Nikto z nás, výhru už nečakal, no aj tak sme všetci pevne dúfali. Až keď moderátor vyslovil zázračnú formulku "The winner is..." (víťazom sa stáva...) , uvedomili sme si, že ide do tuhého. No keď pokračoval "...Youth choir Septemthillis" (mládežnícky zbor Septemthillis) všetci sme boli v rozpakoch, lebo my, čo sme pochopili, sme plakali, no ostatní vraveli "Čo? Sme tretí???" Všetko sa úplne vyjasnilo, keď sa naša pani dirigentka ako jediná mala dostaviť na pódium a porotcovia jej odovzdali všetko čo mali pre víťaza- diplom, pamätnú medailu a aj finančnú výhru. Už bolo všetko nadovšetko jasné. Veď my sme vyhrali! Bolo to až neuveriteľné, že spomedzi všetkých tých výborných zborov sa porota rozhodla práve pre nás. Možno len málokto z nás si uvedomil, čo to pre náš zbor naozaj znamená. Ešte nikdy predtým sme sa nestali najlepšími z najlepších.

Určite zničení, no s krásne veľkou dušičkou každý z nás nastúpil do autobusu, a s hlavou plnou nádherných zážitkov a bohatší o 1400€ sme sa nechali odviesť až domov.

20. október 2007

Mirka Kmecová

členka zboru

 
 

Novinky

September 2017

OZNAM.

Zápis do zboru bude dňa 6. septembra 2017, streda o 14:00h. v koncertnej sále.


Úvod   |   O nás   |   Ocenenia   |   Udalosti   |   Akcie   |   Fotky   |   Kontakt   |   MP3
Všetky práva vyhradené © 2019 Septemthillis