Udalosti

Prážata prišli do Lipian s malou hviezdou

V kostole svätého Matrina v Lipanoch spieval zbor Prážata z Prahy, ktorý strávil na Slovensku niekoľko dní. Ich členom je aj desaťročný Tomáš Peč, ktorý hral jednu z hlavných úloh vo filme Jak se krotí krokodýli Vítka Koudelku.

,,Najväčším nezbedníkom v zbore je práve naša filmová hviezda Tomáš Peč. Je naozaj veľkým talentom. Vynikajúco spieva i lyžuje. Má teraz zaplatený tréning na ľadovci, no doma si prebojoval, že pôjde na výlet na Slovensko," povedala nám zbormajsterka zboru Prážata Mila Pospíšilová.

,,V tomto hlavnom zbore spievam rok, ale predtým som spieval v tom istom, ale mladšom. Vo filme sa mi hralo veľmi dobre, potom mi všetci hovorili: Pozrite, Koudelka. Bolo to zaujímavé. Aj na Slovensku je dobre, bývam tu vo veľmi dobrej rodine," prezradil mladý herec.

Zbor oslávi 25. výročie

,,Všetko sa to uskutočnilo vďaka Silvii Nygrynovej, ktorá to všetko sprostredkovala so svojim manželom, hudobným skladateľom Jakubom," povedala zbormajsterka zboru Septemthillis Gabriela Pintérová. Zbor si pripravil narýchlo aj jednu slovenskú pesničku. Deti boli ubytované v rodinách. ,,Teším sa, že sme sa spoznali. Budeme spolupracovať ďalej. So zborom sme videli už mnoho pekných miest, ale Prahu ešte nie. Pôjdeme tam v apríli budúceho roka," informovala G. Pintérová.

Na Slovensku sa deťom z Prahy veľmi páčilo. ,,Ku Slovensku mám veľmi blízko. Už od detstva som sem chodila, no na východe som prvýkrát," povedala M. Pospíšilová. Zbor Prážata bude v apríli oslavovať 25 rokov svojho založenia. „Najprv to bol detský zbor a časom sa rozdelil na prípravku, detský a koncertný zbor. Sme amatérsky zbor, som učiteľkou prvého stupňa a toto je môj koníček po práci. Chodia za mnou deti z celej Prahy. V zbore mám 45 detí, ale sem prišlo len 25. Boli sme v Taliansku, Francúzsku, Veľkej Británii, v podstate celej Európe," dodala Pospíšilová.

28.10.2008

Veronika Čorňáková

bývalá členka zboru

zdroj: Korzár

 
 

Novinky

September 2017

OZNAM.

Zápis do zboru bude dňa 6. septembra 2017, streda o 14:00h. v koncertnej sále.


Úvod   |   O nás   |   Ocenenia   |   Udalosti   |   Akcie   |   Fotky   |   Kontakt   |   MP3
Všetky práva vyhradené © 2019 Septemthillis