Udalosti

Zbor Septemthillis oslavoval

V Lipanoch oslávili 20. výročie založenia tamojšieho speváckeho zboru Septemthillis. Pripravili skutočnú lahôdku - dvojhodinové vystúpenie, počas ktorého zazneli najkrajšie a najúspešnejšie skladby súboru.

LIPANY. Na pódiu na záver programu vystúpili takmer všetci súčasní aj bývalí členovia 20-ročného súboru. A tých je úctyhodne, až 260. Ich nádherne čistý spev má na svedomí zbormajsterka Gabriela Pintérová a hlasová pedagogička Katarína Cvancigerová. Korepetítorom je riaditeľ miestnej umeleckej školy Jozef Lazorík a o aranžmány skladieb sa stará Miroslav Lenko.

V dvojhodinovom vystúpení venovanom oslave narodenín súboru sa predstavili aj šikovní hudobníci z umeleckej školy. Zboristi následne odspievali viacero piesní, za svoje výkony si za každou z nich vyslúžili búrlivý potlesk divákov.

Unikátom boli odspievané piesne vyše stovkou spevákov. Jednu z nich, Happy day, venovali dobrodincovi súboru, čestnému občanovi mesta Hansruedimu Schreiberovi zo Švajčiarska, ktorý v týchto dňoch oslavuje okrúhle narodeniny. Ten im to odplatil a venoval im finančnú hotovosť, ktorú môžu využiť na ďalšie výdavky súvisiace so zborom.

O citlivom prístupe všetkých pedagógov svedčia mimoriadne priateľské vzťahy nielen medzi súčasnými členmi zboru, ale aj bývalými. Veď s prípravou osláv pomáhali aj niekdajší členovia telesa. "S niektorými sa stretávam bežne. Je to taký môj štáb. Sú to chlapci a dievčatá, ktorí študujú na vysokých školách. Majú svoje povinnosti, ale pomáhajú mi pri organizácii koncertov a pri iných technických záležitostiach," povedala G. Pintérová.

Tú najviac tešia ocenenia, pri ktorých cítila, že nenastala krivda zo strany poroty: "Keď je porota nezávislá, je z celého sveta, ktorá nepozná náš zbor, nenadržiava nikto nikomu." Také zažili mnohokrát a na všetkých zahraničných festivaloch dosiahli tie najlepšie hodnotenia.

17. september 2009

tim

zdroj: Korzár

 

 
 

Novinky

September 2017

OZNAM.

Zápis do zboru bude dňa 6. septembra 2017, streda o 14:00h. v koncertnej sále.


Úvod   |   O nás   |   Ocenenia   |   Udalosti   |   Akcie   |   Fotky   |   Kontakt   |   MP3
Všetky práva vyhradené © 2019 Septemthillis